Natura pomyślała o Państwu

Jezioro, trasy rowerowe, trasy, trasy nordic walking, kajaki, rowery wodne, wyciąg narciarski czorsztyn-ski, rollercaster na wżdaże, stara osada czorsztyn, przystań żeglarska, tawerna wito, jordanówka,

Zamki

Ruiny Zamku w Czorsztynie, zamek w Niedzicy, spływy kajakowe, wędkarstwo, jachty żaglowe, zapora w niedzicy, jazda na quadach, windsurfing, paralotnie, plaża,

Atuty

Przepiękne widoki, czyste powietrze, krystalicznie czysta woda, Dunajec przepływający przez zbiornik. 

Zamek Dunajec

Średniowieczna warownia znajdująca się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego we wsi Niedzica-Zamek, na obszarze Polskiego Spisza lub Zamagurza (Pieniny Spiskie).

Zamek Wronin

Ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim.Do zwiedzania udostępnione są zachowane i częściowo utrwalone ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego i Zieleniec.
Z tarasów zamku górnego roztacza się ciekawa panorama na Zbiornik Czorsztyński, Pieniny Spiskie i Tatry. Z okien baszty Baranowskiego podziwiać można panoramę Podhala, Gorców i fragmentu Pienin Czorsztyńskich.

Osada Czorsztyn 

Skansenowo-turystyczny kompleks 31 obiektów architektonicznych, znajdujący się w gminie Czorsztyn, na półwyspie Stylchyn, w pobliżu osady Podbrzezie, na północnym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. 

Powierzchnia osady wynosi około 17 ha. W skład osady wchodzi 9 zabytkowych drewnianych pensjonatów i willi, 11 wiejskich chałup i budynków gospodarskich oraz 11 kamiennych piwniczek z drewnianym lamusami nad nimi. Wszystkie obiekty zostały przeniesione tu z dawnych Maniów, Kluszkowiec i Czorsztyna, i pochodzą z XIX i początku XX wieku. Przeniesione tu zostały przed zalaniem Jeziora Czorsztyńskiego

Odległości do miast

Kraków 107 km
Zakopane : 45 km
Opole : 300 km
Wrocław : 370 km

Odległości do najbliższych stacji narciarskich

Kluszkowce „Czorsztyn-Ski” – 1500 m 
Szczawnica „Palenica” – 14 km
Białka Tatrzańska „Kotelnica” – 20 km
Krościenko n/Dunajcem „Strajkowa” – 9 km
Niedzica „Polana Sosny” – 8 km 

Termy w Białce Tatrzańskiej

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy takie jak: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez  i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia.

Żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie jest niewątpliwie atrakcyjnym i cenionym miejscem przez żeglarzy. Liczący ok. 10 km długości i 1,7 km szerokości akwen o zróżnicowanych warunkach wiatrowych usytuowany w malowniczej scenerii cieszy się coraz większą popularnością pasjonatów żeglarstwa. Długość linii brzegowej wynosi 29,7 km. Znajduje się tutaj osiem przystani żeglarskich.

Największą przystanią wodną Jeziora Czorsztyńskiego jest usytuowana nieopodal zamku w Niedzicy Przystań YKP Zakopane „Zamajerz”, przy której cumuje najwięcej jachtów. W ofercie oprócz standardowego czarteru jachtów i wypożyczalni sprzętu wodnego znajduje się jedyny na Jeziorze Czorsztyńskim wodolot Pumpabike.

Raj dla wędkarzy

Przepływający przez Jezioro Czorsztyńskie Dunajec to rzeka wspaniała do uprawiania wędkarstwa. Duże, piękne ryby, wspaniała rzeka z otaczającą ją dziką przyrodą oraz niezapomniane widoki wszystko to czeka tych, którzy przyjadą powędkować w te piękne okolice.

Oprócz przepięknych i niezapomnianych widoków Dunajec wędkarzom oferuje także szeroki i rwący nurt. Na wędkarzy czeka m.in pstrąg potokowy, lipień i głowacica. Odcinek Specjalny OS Dunajec (od ujścia potoku Krośniczanka do ujścia potoku Ochotnica) jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania wędkarstwa muchowego w Europie.

Spływ Dunajcem

Spływ rzeką Dunajec jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Spływ Dunajcem pokonujemy na specjalnych flisackich tratwach. W ten sposób możemy w bardzo dogodny sposób zaobserwować dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodę. Spływ Przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji turystycznych Europy i jeden z ciekawszych sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego, który z pewnością warto każdemu polecać.

shop giày nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcf5 fashionshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời trang

Facebook