Za oknem szaro, buro i ponuro… Słońce chowa się za chmurami, z nieba pada deszcz i do głowy przychodzi tylko jedna myśl: Dlaczego mnie to spotkało?!
Zapewne każdego z nas podczas długo wyczekiwanego urlopu zaskoczyła mało sprzyjająca spacerom górskim pogoda. Czy to oznacza stracone wakacje? Nic bardziej mylnego!
Dziś, zainspirowani pogodą za oknem przychodzimy Wam z pomocą!
CO MOŻEMY ROBIĆ W PIENINACH, KIEDY PADA DESZCZ?
1. MUZEUM PIENIŃSKIE
Będąc na Podhalu warto poznać nieco historii tego malowniczego regionu. Jednym z najlepszych miejsc, gdzie można podziwiać niesamowite eksponaty jest Muzeum Podhalańskie znajdujące się w Szczawnicy. Znajdują się tu tradycyjne stroje mieszkańców regionu, historyczne elementy wyposażenia domów, zbiory biograficzne Józefa Szalaya i Józefa Wiktora. Jednym z ciekawszych elementów kolekcji są godła domów, które kiedyś służyły zamiast numerów budynków. Jeżeli chcecie poznać trochę historii ludzi zamieszkałych ten wspaniały region- serdecznie polecamy!
2. MUZYCZNA OWCZARNIA
Jest to jedne z wielu miejsc na Podhalu, którego większości nie trzeba przedstawiać. Kultowy klub muzyczny znajdujący się w Jaworkach na swojej scenie gościł już wielu polskich i zagranicznych artystów. Każdego roku odbywa się tu około 100 koncertów, na których występowali między innymi Acid Drinkers, Nigel Kennedy, Coma, Grzegorz Turnau, Lombard, IRA, i wiele innych. Wojciech Pilichowski powiedział, że „Nie zagrać w Muzycznej Owczarni to obciach”, natomiast my możemy dopowiedzieć- „nie odwiedzić Muzycznej Owczarni podczas pobytu w Pieninach- to dopiero obciach!”. Serdecznie zachęcamy do śledzenia strony internetowej Muzycznej Owczarni, gdzie pojawiają się informacje o planowanych koncertach!
3.ZAMKI
Oczywiście nie mogło zabraknąć na naszej liście dwóch zamków- w Czorsztynie i Niedzicy. Zachwycają swoją bogatą historią, która przestawiona jest w komnatach budowli. Zdecydowana większość obu zabytków jest zadaszona, więc serdecznie polecamy odwiedzić je również w deszczowe dni. Po więcej informacji o obu zamkach zapraszamy do naszych poprzednich postów, w których omawiamy ich historię!
4.CZERWONY KLASZTOR
Czerwony Klasztor, zaraz obok wspomnianych wcześniej zamków jest jednym z najbardziej znanych zabytków w regionie. Powstał w XIV wieku jako pokuta magistra Kokosza Berzevicza początkowo z drewna, lecz później wszystkie budynki przebudowano na kamienne. Przez wiele lat kompleks był przebudowywany, często zmagał się z najazdami, jednak przetrwał do dziś. Dlaczego Klasztor nazwany został Czerwonym? Tego nie wiadomo. Możliwe, że nazwa wzięła się od czerwonej cegły, która została użyta podczas budowy.
5.PARKI WODNE & SPA
Podczas wakacji oprócz zwiedzana warto czasami odetchnąć i zrelaksować się w jednym z wielu ośrodków SPA oraz parków wodnych. W okolicy znajduje się ich naprawdę mnóstwo- Terma Bania, Gorący Potok, Termy Chochołowskie… Możemy wymieniać godzinami! Większość z nich w swojej ofercie posiada również zabiegi odnowy biologicznej. Zdecydowanie każdy znajdzie tu coś dla siebie!