Wyciągi narciarskie

0
642

W Pieniny na narty to genialny pomysł na zimowy weekend, ulrop lub ferie. Pieniny to idealne miejsce dla wszystkich fanów jazdy na nartach i snowboardzie.

Stacja Narciarska Palenica w Szczawnicy- kompleks tras narciarskich położony na zboczach gór Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.) na południe od Szczawnicy na granicy polsko-słowackiej w Małych Pieninach.
nr 1 Palenica – trudna trasa zjazdowa długość 1000 m , różnica poziomów 250 m, sztucznie naśnieżana, ratrakowana, licencja FIS, trasa czarna.
nr 2 Szafranówka I – trasa łatwa , długość 400 m, różnica poziomów 75 m, sztucznie naśnieżana, trasa niebieska.
nr 3 Szafranówka II – średnio trudna, długość 500 m, różnica wzniesień 100 m, sztucznie naśnieżana, trasa czerwona.
nr 4 Palenica II – Trasa Rodzinna – trasa średnio trudna, długość 1800 m , różnica poziomów 270 m, sztucznie naśnieżana, oświetlona, trasa niebieska.
nr 5 Szafranówka – HALFPIPE – nachylenie 200, szerokość podstawy 15 m, wysokość ścian 3,5 m, towarzyszy jej wyciąg narciarski, parametry FIS, trasa czerwona.

Arena Narciarska Jaworki – Homole – kompleks tras narciarskich położony w pobliżu Jaworek w Małych Pieninach w Dolinie Skalskie (dolinie Skalskiego Potoku), na północnym zb oczu Bukowinek u stóp najwyższego szczytu Małych Pienin –Wysokiej(1050 m n.p.m.)
Trasa nr 1 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)
Trasa nr 2 – obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla naszych klientów jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich
Trasa nr 3 – położona na stoku bliżej Rezerwatu Zaskalskie, o długości ponad 700 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest sztucznie naśnieźana i jest przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.
Trasa nr 4 – położona obok trasy nr 3, o długości ponad 750 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest przygotowywana ratrakiem i jest przeznaczona dla miłośników jazdy offpiste.
Trasy nr. 5 i 6 – położone są obok wyciągu orczykowego „Storczyk” po jego obu stronach. Trasa nr 5 jest zaśnieżana, trasa nr 6 będzie zaśnieżana i przygotowywana ratrakiem w miarę potrzeb. Przewidujemy możliwość oświetlenia obu tras. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone do nauki jazdy na nartach.
Trasa nr 7 – TUBING PARK. Trasa ta jest położona obok wyciągu nr.3. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów. Na trasie tej będzie przygotowany tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych.
Trasa nr 8 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.

Kolej liniowa Homole
Kolej krzesełkowa „Homole“ położona jest w pięknej i malowniczej okolicy, w samym centrum Małych Pienin, na północnym stoku Bukowinek w odległości zaledwie 400 metrów od centrum Jaworek. Do dolnej stacji kolei linowej można wygodnie dojechać swoim samochodem i zostawić go na bezpłatnym parkingu. Można również dojechać ze Szczawnicy busem lub „ciuchcią”.
MOSTERROLLERY
Jedną z letnich atrakcji Jaworek są MonsterRollery– duże terenowe hulajnogi z pneumatycznymi oponami wyposażone w hamulce tarczowe.

Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski Kluszkowce – kompleks tras narciarskich położony na północnych i zachodnich zboczach góry Wdżar (767 m n.p.m.) w Kluszkowcach.
Największym atutem góry Wdżar są niesamowite widoki ze szczytu na 4 strony świata. W dobrą pogodę można podziwić – Pieniny, Gorce, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki, Jezioro Czorsztyńskie i Magurę Spiską.

Czorsztyn-Ski – Kluszkowce

I Niebieska 1200 m – średniej trudności, w środkowej części trudna, długość 1200 m, oświetlona

II Niebieska 460m – średniej trudności, długość 460 m, oświetlona

III Czerwona 1000 m – trasa trudna, długość 1000 m, oświetlona

IV Trasa dla początkujących, 100 m – długość 100 m, oświetlona

V Trasa dla początkujących, snowtubing – długość 100 m, oświetlona

VI Czerwona NOWA 1000 m – trasa trudna, długość 1000 m, nieoświetlona

VII Niebieska 500 m – średniej trudności, długość 500 m, oświetlona, trasa treningowa

VIII Trasa biegowa – wokół góry Wdżar (nie jest ratrakowana i nie dośnieżana, przejechana przez narciarzy)

Wyciągi Narciarskie Bania
Wyciągi Narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej – kompleks tras narciarskich położony w Białce Tatrzańskiej w gminie Bukowina Tatrzańska na wschodnim zboczu Kotelnicy (91 8 m n.p.m.) i Wysokiego Wierchu (934 m n.p.m.)

W ośrodku Bania znajdują się 3 specjalne wyciągi narciarskie dla osób początkujących jak i najmłodszych, dzięki którym przejazd jest łatwiejszy.
Dla bardziej doświadczonych narciarzy znajduje się nowoczesną, 4-osobową kolej krzesełkową, dzięki której bezpiecznie i szybko można dostać sie na szczyt stoku

Stacja Narciarska Małe Ciche – ośrodek narciarski we wsi Małe Ciche. Największym atutem stoku są malownicze widoki na główną grań Tatr oraz jak sama nazwa wskazuje – cicha i spokojna okolica. Stacja znajduje się w odległości 12 km od Zakopanego, 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej.
Ośrodek oferuje łagodne niebieskie trasy odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Średnie nachylenie stoku wynosi 17%. Głównym środkiem transportu w ośrodku jest 4-osobowa szybka kanapa o długości 1199 m (213 m różnicy wysokości). Na stoku działa jeszcze jeden 4-osobowy wyciąg krzesełkowy oraz kilka orczyków.