Zimowe szaleństwo na Podhalu

0
1040

Tak, wiemy, nie można wyjeżdżać na ferie. Tak, wiemy, nie można szaleć na stokach. Tak, wiemy, nie powinniśmy spotykać się ze znajomymi. Mimo ciężkich czasów, jakie nastały, próbujemy się nie załamywać! Zima na Podhalu powoli się rozkręca. Jeżeli macie już dosyć siedzenia w domu, czujecie, że zaraz zwariujecie, a mieszkacie na tyle blisko, aby móc wybrać się do nas na jeden dzień- zapraszamy!
No dobrze, ale co możemy robić w tym czasie? Już podpowiadamy!

 

 

1. PIESZE WYCIECZKI SZLAKAMI GÓRSKIMI

Jest to jedna z głównych atrakcji regionu, która zimą jest zdecydowanie niedoceniana. Piękne widoki roztaczające się ze szczytu Trzech Koron i Sokolicy są niesamowite, a wschód słońca na Lubaniu zapiera dech w piersiach! Oczywiście, do takiej wyprawy należy się odpowiednio przygotować. Pamiętajmy o zaopatrzeniu się w odpowiednie obuwie (polecamy zabrać również raki!), ciepłą kurtkę, czapkę, i rękawiczki. Pamiętamy o wodzie (najlepiej w termosie, żeby nie zamarzła) oraz prowiancie. W drogę!

2. NARTY BIEGOWE

Sport, który z roku na rok zyskuje na popularności to narty biegowe. Na Podhalu znajduje się wiele ciekawych tras o różnym stopniu trudności. Najbardziej popularne szlaki znajdują się w okolicy Schroniska Trzy Korony. Stamtąd przejeżdżamy do Czerwonego Klasztoru, z którego możemy wrócić do schroniska lub wybrać się w dalszą przygodę, np. całkiem łatwą, 12 km trasą do Leśnicy i następnie do Szczawnicy. Jeżeli jesteście już bardziej doświadczeni- z Czerwonego Klasztoru polecamy wybrać się na Przełęcz Cerla, Przełęcz Targov, następnie do Leśnicy i ponownie do Czerwonego Klasztoru i do Schroniska Trzy Korony.

3. SPACERY I ROWERY

Pieniny posiadają wiele szlaków, które nie prowadzą jedynie na szyty gór, ale pozwalają podziwiać je również z dołu. Spacer Przełomem Dunajca ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru z pewnością zachwyci wielu z Was! Nie możemy również zapomnieć o pięknym Wąwozie Homole, który zimą jest szczególnie piękny i urzekający. Rowerami możemy przebyć trasę np. dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, jednak pamiętajmy, że droga może być śliska!

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszych rejonów również zimą. Ze względu na panującą pandemię apelujemy- stosujmy się wszyscy do zaleceń podczas różnych aktywności! Mamy nadzieję, że już za niedługo spotkamy się wszyscy razem!